Jak kosić trawnik we właściwy sposób

Jak prawidłowo kosić trawnik lub trawę, jest jedną z najważniejszych praktyk dbania o zdrowie trawnika. Trawy są jak większość roślin - jeśli odetniesz punkty wzrostu (dla trawy, to w koronie, gdzie rozwijają się nowe liście), rośliny rozgałęziają się i gęstnieją, co w tym przypadku zamienia tysiące pojedynczych roślin trawiastych w ciasno tkana murawa lub trawnik. Gdybyś w ogóle nie kosił, Twoje podwórko wyglądałoby bardziej jak preria niż trawnik. Ale samo koszenie nie jest tym, co sprawia, że ​​trawnik wygląda dobrze. Wysokość i częstotliwość koszenia decydują o tym, jak zdrowy i atrakcyjny jest Twój trawnik. W końcu koszenie trawnika jest stresujące dla trawy. Liście stanowią pokarm dla korzeni - a jak byś chciał, gdyby ktoś odcinał ci jedzenie?

Wysokość ma znaczenie, gdy kosisz trawnik

Większość traw ma zakres zalecanych wysokości koszenia. Trzymaj się górnej granicy tego zakresu, gdy trawnik jest w stresujących warunkach, takich jak upał lub susza, lub jeśli masz zacieniony trawnik. W chłodniejsze dni możesz ścinać trawę nieco niżej.

Postępuj zgodnie z jedną trzecią zasadą. Dla dobrze prosperującego trawnika nigdy nie odcinaj więcej niż jedną trzecią źdźbła trawy podczas koszenia. Jeśli trawa „wyprzedza cię” z powodu deszczu lub napiętego harmonogramu, przenieś wysokość koszenia kosiarki do najwyższego możliwego ustawienia i koś. Jeśli ścinki są zbyt długie i ciężkie, nawet na tej wysokości koszenia, złap je za pomocą zespołu do pakowania w worki lub posprzątaj po koszeniu za pomocą grabi do liści. Następnie przenieś wysokość koszenia z powrotem do normalnego zakresu i ponownie wytnij trawnik kilka dni po pierwszym koszeniu.

Tabela 1: Idealne wysokości koszenia

Rodzaj trawy Wysokość Trawa Bahia; kostrzewa, wysoka; niebieska grama; trawa bawoła od 2 do 3 cali Wygięta trawa 1/4 do 1 cala Bermudy, wspólne 3/4 do 1-1 / 2 cali Bermudy, hybryda 1/2 do 1 cala Stonoga trawa; trawa Zoysia * 1 do 2 cali Kostrzewa, w porządku; St. Augustine trawa 1-1 / 2 do 2-1 / 2 cali Kentucky bluegrass 1-3 / 4 do 2-1 / 2 cali Życica, roczna i wieloletnia 1-1 / 2 do 2 cali

  • Możesz kosić niektóre nowsze, karłowate odmiany niższe.

Obrzynanie i przycinanie to ostatnie szlify koszenia, coś w rodzaju golenia po strzyżeniu. Obrzeża i przycinanie są bardzo podobne do bycia tym samym. Niektóre narzędzia są nazywane obrzynarkami, ponieważ zostały zaprojektowane do przycinania trawnika wzdłuż twardej powierzchni, takiej jak podjazd lub chodnik. Obrzynarki wycinają ładną, czystą krawędź, ale pozostawiają trochę brudu i resztek trawy, które trzeba oczyścić. Z drugiej strony możesz używać podkaszarek w dowolnym miejscu - na twardej powierzchni, w ciasnych przestrzeniach, obok sadzenia łóżek i tak dalej. Trymery pozostawiają również ścinki na ścieżkach i podjazdach, które należy zamiatać.