Jak dbać o swój ogród

Niewielka konserwacja sprawia, że ​​ogrody są zdrowe i wydajne.

Zdrowy ogród wymaga regularnej konserwacji przez cały sezon wegetacyjny. Większość roślin potrzebuje słońca, wody i składników odżywczych, aby dobrze produkować. Ogrodnicy muszą przede wszystkim martwić się o składniki odżywcze i wodę, jeśli sadzą w łóżku z odpowiednią ekspozycją na słońce. Ogólne utrzymanie roślin w połączeniu z zapobieganiem szkodnikom i chorobom zwykle nie wymaga dużych nakładów czasu, jeśli poświęcasz się cotygodniowym obowiązkom w ogrodzie. Zaniedbany ogród wymaga więcej wysiłku i czasu, aby powrócić do dobrego zdrowia.

Ściółkę ogrodową mulczuj wkrótce po posadzeniu. Użyj 2-calowej warstwy zrębków, słomy lub sosny w ogrodach kwiatowych lub warzywnych. Użyj plastikowej ściółki w ciepłych łóżkach warzywnych. Chochoł zapobiega chwastom i pomaga utrzymać wilgoć w glebie.

Regularnie podlewaj ogród, zapewniając ilość wody potrzebną do określonych odmian roślin. Większość warzyw i niektórych kwiatów wymaga około 1 cala wody z nawadniania lub opadów deszczu na tydzień. Sprawdzaj wilgotność gleby co najmniej dwa razy w tygodniu i podlewaj większość roślin, gdy górny cal gleby zaczyna wysychać, tak aby górne 6 cali gleby pozostało wilgotne, ale nie rozmokłe.

Podczas nawadniania ogrodu liście i kwiaty roślin powinny być suche. Mokre liście są bardziej podatne na choroby dolistne, w tym problemy grzybicze. Unikaj podlewania z góry i zamiast tego podlewaj w pobliżu podstawy roślin, jeśli to możliwe.

Pielęgnuj łóżko co tydzień lub gdy młode chwasty zdołają przedostać się przez warstwę ściółki. Natychmiastowe usuwanie chwastów zapobiega osadzaniu się roślin w ogrodzie, gdzie rabują wilgoć i składniki odżywcze z roślin ogrodowych, zapewniając jednocześnie schronienie przed szkodnikami i chorobami.

Nawozić rośliny, jeśli jest to konieczne dla konkretnej odmiany roślin, ale unikać nawożenia, gdy rośliny przechodzą suszę lub inne obciążenia. Zastosuj nawóz do gleby około 6 cali od podstawy roślin, ponieważ nawóz w bezpośrednim kontakcie z liśćmi lub korzeniami roślin może spowodować oparzenie. Woda po nawożeniu w celu rozcieńczenia składników odżywczych w glebie.

Cotygodniowe kwitnące rośliny Deadhead, usuwając stare zużyte kwiaty, aby poprawić wygląd ogrodu i zachęcić do dalszych kwiatów. Często zbieraj dojrzałe warzywa, aby zachęcić do dalszej produkcji. Przycinaj rośliny, jeśli jest to konieczne dla danej odmiany roślin.

Sprawdzaj rośliny co tydzień pod kątem objawów choroby lub problemów ze szkodnikami. Natychmiast potraktuj rośliny odpowiednim pestycydem, takim jak mydło owadobójcze dla mszyc lub fungicyd dla chorób grzybiczych. Zniszcz mocno zainfekowane rośliny, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na zdrowe rośliny.

Obracaj rośliny z roku na rok, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo chorób i uniknąć opodatkowania składników odżywczych w glebie.

Rzeczy, których będziesz potrzebować Rękawiczki Ogrodowe Chochoł Nawóz Insektycyd lub fungicyd Nożyce do cięcia

Wskazówka Lokalne żłobki i biura dodatkowe mogą udzielić cennych porad na temat pielęgnacji określonych roślin w Twojej lokalizacji.